ZAWODY STRAŻACKIE 2022

Blog Single

W miesiącu czerwcu intensywnie ćwiczyliśmy do zawodów pożarniczych. Nasza jednostka wystawiła siedem drużyn na poziomie gminnym a dwie z nich zakwalifikowały się do zawodów powiatowych.

W Koronowie, 11 czerwca 2022r. w barwach jednostki OSP w Gościeradzu startowały dwie drużyny MDP męskie, gdzie jedna z nich zajęła pierwsze miejsce. Drużyna MDP żeńska sklasyfikowała się na piątym miejscu. Drużyna senior męska wywalczyła brązowy medal, a nasze urocze seniorki zdobyły czwarte miejsce. Natomiast w grupie Oldboy, drużyna męska zajęła drugie miejsce a drużyna żeńska szóste.

Tydzień później, 19 czerwca w Przyłękach uczestniczyliśmy w zawodach powiatowych, gdzie zdobyliśmy trzecie miejsca w kategorii senior męska i oldboy.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych druhen i druhów. Zwłaszcza za siłę walki, wzajemne wspieranie się i tworzenie wspaniałej grupy wzajemnie tolerującej się i walczącej z wyzwaniami. Tym bardziej, że nie jest to sport bezpieczny, pozdrawiamy w tym miejscu wszystkich którzy odnieśli kontuzje, te mniejsze i większe.

Podsumowując, wykonaliśmy ogromną pracę podczas szkolenia do zawodów przy okazji świetnie się bawiąc. Siedem drużyn to jest prawie pięćdziesiąt osób. Do konkurencji zgłosiliśmy wszystkich chętnych bez względu na poziom wyszkolenia czy rok urodzenia. Jedynym kryterium była szczera chęć podniesienia umiejętności i współpraca w grupie.

Dodatkową nagrodą jest wyjazd na dziesięciodniowy obóz strażacki do Piły Młyn, niestety tylko dla ośmiu członków MDP z 21 uczestniczących?