Pożar warsztatu samochodowego

Zdarzenie z dnia  25.08.2016. Alarmowanie 18:41

   Silne zadymienie było widać z odległości 10 kilometrów, część naszych druhów bez wezwania udało się do remizy i też za chwilę zawyła syrena. Zgłoszenie dotyczyło pożaru garażu/warsztatu wulkanizacyjnego z samochodem z instalacją gazową w środku. Aparaty oddechowe założyliśmy już po drodze. Byliśmy pierwszym  zastępem na miejscu, za nami wjechał zastęp z JRG3 w Bydgoszczy. Rozwinęliśmy dwie linie gaśnicze oskrzydlające w natarciu. Zlokalizowanie pożaru zajęło nam około pięciu minut, następnie przeszliśmy do dogaszania.

 

Wspomniany samochód, właściciel jeszcze  przed naszym przyjazdem wypchnął z warsztatu, lekko nadpaliły się elementy przedniej części samochodu. W trakcie gaszenia wynieśliśmy trzy butle ciśnieniowe, były puste lecz i tak przy zamkniętych zaworach stwarzały zagrożenie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było nieopaczne wrzucenie do pieca wybuchowej substancji. W działaniach uczestniczyły także zastępy z OSP w Gogolinku i Wtelnie. Nikt nie ucierpiał w trakcie zdarzenia.