MAN w ogniu

Zdarzenie z dnia  10.08.2016. Alarmowanie 10:02

   Zadysponowano nasz zastęp do pomocy, przy gaszeniu samochodu ciężarowego w Buszkowie na DK25, 120km. Po przybyciu na miejsce działania prowadziły już zastępy OSP z Mąkowarska i Koronowa. Patrol policji blokował całkowicie drogę w czasie gaszenia pożaru. W celu zabezpieczenia wodnego dojechał także cysterną, zastęp z JRG3 w Bydgoszczy  Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dogaszaniu samochodu i ładunku.

   Ciężarowy MAN przewoził 13 ton workowanego węgla, pożar powstał prawdopodobnie od wystrzelonej opony. Kierowca samodzielnie próbował ugasić pożar i po wstępnym stłumieniu ognia gaśnicą, w wyniku silnie rozgrzanych elementów samochodu pożar rozprzestrzenił się ponownie, obejmując ładunek, skrzynię ładunkową i częściowo kabinę. Z powodu silnej temperatury, stopiło się górne poszycie aluminiowe zbiornika paliwa. Zadysponowana grupa ratownictwa chemicznego z JRG2 w Bydgoszczy przepompowała paliwo do zbiorników zewnętrznych.