Clio przygniecione drzewem

Zdarzenie z dnia  17.06.2016. Alarmowanie 15:49 

   W wyniku silnych porywów wiatru, zastępy PSP i OSP miały pełne ręce roboty. Dodzwonienie się na numer 998, graniczyło z cudem. Tak samo było z łącznością radiową, korespondencje się nakładały. W wyniku tego chaosu, przyjmujący zgłoszenie o powalonym drzewie, na samochód osobowy, nie dopytał szczegółów lokalizacji miejsca. Otrzymaliśmy zlecenie udania się do Koronowa na ulicę Przyrzecze, po kluczeniu i dopytywaniu dotarliśmy na miejsce.

   Kierujący mężczyzna i jego 2,5 roczny syn samodzielnie opuścili pojazd, przed naszym przybyciem zespół ratownictwa medycznego przebadał uczestników zdarzenia, którzy nie wymagali hospitalizacji. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu drzewa i zepchnięciu samochodu na pobocze. W tym dniu jeszcze trzy razy wyjeżdżaliśmy do zdarzeń związanych z połamanymi drzewami.