Jak powiadamiać służby ratunkowe

Słupek piketażowyCoraz częściej, służby ratownicze są dysponowane do zdarzeń z błędnie wskazanym adresem  ich faktycznego miejsca.

Widząc niebezpieczną sytuację mamy obowiązek powiadomienia służb ratunkowych. Jeżeli jesteśmy w miejscu sobie nieznanym, to przygotujmy się do tej rozmowy, ustalając dokładne miejsce zdarzenia poprzez:   

  • rozpytanie innych osób będących na miejscu lub poszkodowanych. 
  • odczytanie piketażu ze słupka hektometrycznego przy drodze (są rozmieszczone co 100m)
  • przypadku dróg niższej kategorii niż drogi wojewódzkie, czyli drogi powiatowe, gminne, leśne, dla rowerów - ustal własne położenie na mapie w telefonie komórkowym (w systemie Android w aplikacji Mapy Google, przytrzymanie palcem miejsca na mapie w którym się znajdujemy, skutkuje wygenerowaniem współrzędnych GPS, w systemie iOS można skorzystać z aplikacji kompas)

Dopiero teraz wykonaj połączenie na bezpłatny numer ratunkowy 112 lub 998, spokojne powiedz co się stało lub co widzisz (jeśli nie możesz, przekaż telefon osobie bardziej opanowanej), nie rozłączaj się, czekaj na dalsze wskazówki i pytania dyspozytora.

 

Czytaj więcej: Jak powiadamiać służby ratunkowe

Wielkanocne podsumowanie kwartału

W związku z nadchodzącymi świętami Wielkiej Nocy można zdobyć się na skromne podsumowanie minionego kwartału roku 2019.

W jednostce był to aktywny okres w pozyskiwaniu sprzętu i wyposażenia dla nowego samochodu średniego volvo, który został profesjonalnie zamocowany przez firmę wykonywującą zabudowę pożarniczą. Odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Jednostki na którym zarząd otrzymał jednogłośne absolutorium. Troszkę problemów przysporzył nowy sposób składania sprawozdania finansowego do urzędu skarbowego w formie elektronicznej.

Czytaj więcej: Wielkanocne podsumowanie kwartału

Życzenia świąteczne 2018

 

 

Czytaj więcej: Życzenia świąteczne 2018

Nowy samochód średni w OSP Gościeradz

   W piątkowy wieczór, 14 grudnia byliśmy świadkami uroczystego przywitania nowego samochodu gaśniczego.  Do tej pory w jednostce OSP w Gościeradzu pełnił służbę w kategorii średni samochód pożarniczy Star 244, wyprodukowany w 1976 roku. Zarząd OSP pozyskał go  w 1991r z pobliskiej jednostki wojskowej w Bożenkowie, w 1997 roku odbyła się karosacja nadwozia, która z małymi przeróbkami była użytkowana do tej chwili, ponieważ od dzisiaj naszym pierwszo- wyjazdowym samochodem bojowym jest Volvo FL D3C, samochód specjalny średni pożarniczy uterenowiony, z silnikiem o mocy 280 KM i pojemności 7,7Litra.

Czytaj więcej: Nowy samochód średni w OSP Gościeradz

Podkategorie

  • 1% dla OSP Gościeradz

    Ochotnicza Straż Pożarna w Gościeradzu posiada status organizacji pożytku publicznego od 2005r. W KRS figurujemy pod numerem 0000056106.

    Dla chętnych, udostępniamy numer konta bankowego na które można wpłacać darowizny na cele statutowe jednostki. Wpłatę można odliczyć od podatku dochodowego.

    BS Koronowo 16 8144 0005 2001 0000 3030 0001